Posted on

Historyjki obrazkowe to nie tylko książeczki, które możesz kupić w księgarniach. Aby kreatywnie spędzić czas ze swoim dzieckiem, możecie stworzyć własne opowieści i utrwalić w kolorowej formie. Najważniejszy jednak jest pomysł, jeżeli jednak brakuje wam inspiracji, zwróćcie uwagę na poniższe propozycje.

Worek pomysłów

  1. Historia o podróżującej kropli wody, która w zależności od miejsca, w którym ląduje traktowana jest jak skarb lub jest niedoceniana.
  2. Przygody dziecka, które zamieniało przedmioty w czekoladę przez dotyk.
  3. Szkolne zawody sportowe, pokazujące aktywność fizyczną jako dobrą zabawę, która jest źródłem zdrowia dla każdego.
  4. Jeden dzień, kiedy na świecie nie byłoby dorosłych.
  5. Zabawy planet, które będą symbolizować różne cechy charakteru, a przy okazji historyjka będzie źródłem wiedzy o Układzie Słonecznym.
  6. Janek przygarnia psa – czyli lekcja odpowiedzialności za zwierzęta domowe (pomoże przy uświadamianiu dziecku ewentualnych obowiązków).
  7. Podróż po wodach świata marynarskiego statku cumującego w portach na różnych kontynentach, w różnych państwach.
  8. Kolorowe stworki symbolizujące odpowiednie pojemniki na odpady, które oczyszczają swoją okolicę z porzuconych śmieci.

Wspólny wybór!

To tylko kilka możliwości, w których nacisk nastawiony jest głównie na wymiar edukacyjny. Pozwól też swojemu dziecku wybrać temat, nie narzucaj niczego. Z pewnością dopasujecie wspólnie pomysł historyjki obrazkowej do jego wieku oraz zainteresowań. W końcu liczy się jak największe zaangażowanie twojej pociechy.