Posted on

Jeśli jesteś świadomym i mądrym rodzicem, na pewno zależy ci na tym, by twoje dziecko szybko nauczyło się czytać i miało do książek odpowiednie podejście. Oznacza to, że jako odpowiedzialny dorosły i troskliwy opiekun małego człowieka, zdajesz sobie sprawę z tego, jaka siła oraz niespożyta wiedza tkwi w publikacjach dla dzieci i chciałbyś, zaszczepić w swoim potomku miłość do literatury. Co zrobić jednak, gdy mimo twoich usilnych starań i wieczornego czytania baśni przed snem, twoje dziecko nie potrafi się do książek przekonać oraz nabrać do nich entuzjastycznych chęci? 

AUDIOBOOKI DLA DZIECI. DLACZEGO SĄ POPULARNE I MODNE?

W tej sytuacji, skuteczna może się okazać książka mówiona, czyli audiobook. Audiobooki, są najlepszą alternatywą dla wszystkich osób, zarówno tych małych jak i dużych, które wolą słuchać niż czytać lub nie przepadają za trzymaniem książki w ręku. Książka mówiona, to również dobre rozwiązanie dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać. Wybierając je z bogatej oferty księgarni, możemy liczyć na wysoki poziom literacki baśni i bajek oraz dobrej jakości treści, napisane przez najlepszych autorów opowiadań dla dzieci. Baśnie to fantastyczny rodzaj epicki. Nie tylko ze względu na typ prezentowanej w nich literatury, ale również jako gatunek literacki, o wręcz niepowtarzalnych właściwościach i cechach. Pełno jest w baśniach, niesamowitych stworów, krasnoludków i olbrzymów, magicznych przedmiotów oraz ekscytujących, nieprawdopodobnych zdarzeń. Takich rzeczy, nie spotka się w żadnej innej książce. Zdaniem badaczy i znawców tego tematu, baśnie ukazują dzieciom za pośrednictwem symboli i metafor, typowe problemy egzystencjalne z jakimi może mieć do czynie człowiek. Prezentują je w sposób zwarty i prosty oraz w formie zrozumiałej dla najmłodszych. Bajki i baśnie, dostarczają dziecku także objaśnień dotyczących jego własnej psychiki oraz wspierają rozwój jego osobowości i wpływają na proces dojrzewania. Słuchanie opowieści dla dzieci, być może nie jest dokładnie tym samym, co ich czytanie razem z mamą i tatą, lecz treść książeczek pozostaje niezmienne. Audiobooki dla dzieci znajdujące się w ofercie EduKsięgarnia.pl, ułatwiają maluchom poznanie nadprzyrodzonego świata baśni, rozumienia potocznych prawd oraz otaczającego je środowiska. Uczą je również, umiejętności koncentrowania uwagi na wypowiadanych słowach, co nam jako ich rodzicom i ich opiekunom, przydać się może najbardziej.

WYGODNE SŁUCHANIE AUDIOBOOKÓW DLA DZIECI 

Książkę mówioną, możemy odtworzyć w dowolnym momencie naszego dnia. Czy będzie to wieczór, czy pora przed obiadem lub może czas, po powrocie do domu ze spaceru. Ważne jest, byśmy nauczyli nasze dziecko regularnego słuchania audiobooków. Dzięki temu, wykształcimy w nim nawyk, który sprawi, że będzie ono wracało do książek w swojej przyszłości. Słuchając bajek i opowieści nagranych w formie fonicznej, mały człowiek ma o tyle zwiększone poczucie komfortu, że nie może w tym samych czasie wykonywać inne czynności, myć zęby, przebierać się do spania czy układać swoje zabawki. By sprawić, że słuchanie audiobooka, będzie dla niego jeszcze wygodniejsze, możemy sprawić dziecku w prezencie słuchawki. Jeśli twoje dziecko woli tą formę czytania, nie przeszkadzaj mu w tym, namawianiem go do książek w formie papierowej. Zmuszanie maluchów do czegoś, co powinno przynosić im przyjemność oraz stać się elementem ‘nauki i edukacji przez zabawę”, może się mijać z celem. Pamiętajmy, że kulturę czytelniczą możemy u dziecka kształtować od bardzo wczesnego wieku, a opowieści czytane przez lektora, idealnie się do tego nadają, by wspomóc nas w osiągnięciu tego zamierzenia.