Posted on

Gry planszowe przeżywają swój renesans. Od kilku lat stały się bardzo popularne. Pojawiają się na imprezach rodzinnych i spotkaniach znajomych w każdym wieku. Są modne i ciekawe. Są też bardzo różnorodne, bo każdy gracz może lubić coś innego. Dlaczego, więc warto grać w gry?

To rozrywka

Gry mają przede wszystkim być rozrywką, która nie potrzebuje prądu. Do tego, by grać w planszówki nie trzeba mieć podłączenia do Internetu i telewizora. Można dać odpocząć oczom i przy okazji zrelaksować się. To propozycja dobrej zabawy, której można zażywać w dowolnym czasie i miejscu. Dzięki temu gracze mogą świetnie się bawić niezależnie od tego, gdzie są. Gra Emocje (https://www.eduksiegarnia.pl/gry-edukacyjne-pomoce-edukacyjne/emocje-gra-planszowa) ma niewielkie pudełko, które można włożyć do plecaka i zabrać ze sobą pod namiot czy do hotelu. Wiele gier ma kieszonkowe wydania, które dają tą właśnie możliwość.

Uczą i edukują

Gry takie jak gra Emocje mają walory edukacyjne. One uczą najmłodszych oraz dorosłych w sposób, którego sami zainteresowani nawet nie zauważą. Nauka przez zabawę to świetna i przyjemna propozycja. Dzięki wspólnej zabawie można nie tylko lepiej się poznać, ale też uczyć prawidłowych zachowań i interpretacji emocji. To bardzo ważne, miękkie kompetencje, których nie można nauczyć się z żadnej książki. Właśnie dlatego trzeba szczególnie zwrócić na nie uwagę i zadbać o to, by były one przyswajane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Takimi warunkami może być właśnie wspólna zabawa z rodziną i przyjaciółmi. To świetna okazja do zdobywania nowych umiejętności.