Posted on

Dziecko pierwsze dźwięki słyszy już w brzuchu mamy. Są to różne odgłosy, w tym przede wszystkim głoski, sylaby i wyrazy. Kiedy natomiast zacząć naukę czytania? Z powodzeniem można już w okresie poniemowlęcym, a pomoże w tym, np. publikacja „Kocham czytać”.

Seria pierwszych książek do czytania

Seria Kocham czytać to publikacja pani profesor Jagody Cieszyńskiej, która przeznaczona jest dla dzieci w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym. Jest niezwykle pomocna w pierwszych lekcjach czytania już u naprawdę małych dzieci, a także dla tych w wieku przedszkolnym, które borykają się z trudnościami w prawidłowym wymawianiu głosek, czyli na przykład w przypadku dysleksji. Cała kolekcja jest dość obszerna i składa się z kilku serii, w czym każda seria z kilkunastu zeszytów. Pierwsza seria, tzw. niebieska to 18 zeszytów, poradnik dla rodziców oraz kolorowanka. Praktyczny poradnik poprowadzi rodzica krok po kroku w pierwszych lekcjach czytania, jeśli więc nie wiemy jak się za to zabrać, to tutaj znajdziemy wszystkie niezbędne wskazówki.

Kolorowe obrazki i sytuacje z życia wzięte

Seria logopedyczna Kocham czytać wprowadza dziecko w pierwsze litery i głoski kolorowymi ilustracjami i sytuacjami zaczerpniętymi z otaczającej je rzeczywistości. Wszystko zaczyna się od dużej litery B, a dlaczego właśnie tak? – Tego dowiemy się między innymi z poradnika dołączonego do pierwszej serii. Już na kilku pierwszych stronach okaże się, że dziecko potrafi czytać pierwsze litery i głoski, choć my nie zdawaliśmy sobie z tego jeszcze sprawy.