Posted on

W średniowieczu, cała dostępna ludzkości wiedza zmieściłaby się w jednej wielkiej księdze. Obecnie zasób informacji jest tak ogromny, że trudno nawet wyobrazić sobie liczbę woluminów, konieczną do jego pomieszczenia. Tym bardziej, że nieustannie przybywa nowych odkryć i teorii. Przeciętnemu człowiekowi, a nawet specjaliście np. logopedzie lub nauczycielowi ciężko byłoby odnaleźć się w naukowym gąszczu. Na szczęście każdy może liczyć na wydawnictwa edukacyjne. Gdzie zaopatrywać się w materiały?

Handlarze i profesjonaliści

Teoretycznie można wyobrazić sobie księgarnię internetową, w której są wszystkie książki, a nawet pomoce edukacyjne. Istnieje nawet twór, który faktycznie zbliżył się do tego „ideału”. Nazywa się Amazon. Tak gigantyczna oferta może jednak wprowadzać zamęt. W chaosie tym odnajdują się osoby, które dokładnie wiedzą, czego szukają. Brakuje bowiem merytorycznego wsparcia. Wskazówek, które materiały są bardziej wartościowe, a które mniej. Liczy się głównie sprzedaż i zysk.

https://www.eduksiegarnia.pl/

Księgarnia edukacyjna funkcjonuje w oparciu o zupełnie inną filozofię. Wpisuje się w tak pożądaną obecnie przez klientów wąską specjalizację. Jej oferta jest ograniczona do jednej konkretnej dziedziny. Może więc być odpowiednio skategoryzowana. Co zarówno rodzicom, jak i pedagogom pomaga odnaleźć nowości, czy wyjątkowo uznane wydania. Każdy może liczyć również na wsparcie ze strony doradców, obeznanych z tematyką materiałów edukacyjnych.

Szeroka oferta dydaktyczna

Asortyment księgarni edukacyjnej jest o wiele szerszy niż książki, poradniki i podręczniki. Obejmuje jeszcze m.in.:

  • multimedia,
  • audiobooki,
  • testy – np. do badań przesiewowych mowy,
  • narzędzia do terapii logopedycznej,
  • zestawy ćwiczeń,
  • gry edukacyjne.